Serwisy alertowe

BetBurger | Live and Pre-game surebets

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Rozmowy o surebetach / Odp: Pogaduchy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piciu18 dnia Październik 01, 2015, 23:29:29 »
Mam zamiar zebrać wynik i kursy wszystkich bukmacherów z oddsportal (narazie 1x2) z większości lig europejskich, parę sezonów wstecz. Na takiej bazie sporo różnych wyliczeń da się przeprowadzić.
22
Rozmowy o surebetach / Odp: Pogaduchy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AlexNotman dnia Październik 01, 2015, 22:15:27 »
Można wiedzieć, jak konkretnie planujesz to zrobić? Zebrać najwyższe kursy przedmeczowe i wynik? Byłoby super, z góry dzięki za wykonaną robotę.
23
Rozmowy o surebetach / Odp: Pogaduchy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piciu18 dnia Październik 01, 2015, 19:51:39 »
Faktycznie jest tam wyników od groma i kursy też. W wolnej chwili postaram się zrobić własną bazę i gdzieś tutaj ją podepnę.
A te niskie arby jako valuebety są tylko potwierdzeniem tego co mi wyszło z wyliczeń potencjalnych zysków na yobetit.
W przyszłym roku yobetit ma ruszyć jako bukmacher z wysokimi kursami dostępny dla wszystkich. Może to będzie świetny book do valuebetów.
24
Rozmowy o surebetach / Odp: Pogaduchy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AlexNotman dnia Październik 01, 2015, 16:01:48 »
Z oddsportal się nie da? W Archived results jest tego od groma i jeszcze więcej.

Przy okazji, na forum arbusers ktoś umieścił wyniki swojej gry. Co ciekawe, brał tylko arby 0-1% jako valuebet i nawet przy tak niskich ładnie zarabiał.
25
Rozmowy o surebetach / Odp: Pogaduchy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piciu18 dnia Październik 01, 2015, 15:15:00 »
U mnie podobnie jak u Ciebie częściej rosły stany kont u softbookies. Ze zbijaniem kursów pewnie masz rację, jakby nie było kursy zależą od ilości położonych na konkretny zakład pieniędzy. Wracając do yobetit, tam pojawiają się zakłady z kursami nie większymi niż 2.5 wczoraj 8 z 12 zakładów weszło na yobetit, 4 przeciwko nim.
Tak się właśnie zastanawiam jak zmontować bardzo dużą bazę zakładów. Znasz może jakąś stronę z której można by wyciągnąć historię kursów i wyników? Mógłbym napisać jakiś skrypt i zmontować dużą bazę z kursami, idealnie nadałoby się coś takiego do analiz.
26
Rozmowy o surebetach / Odp: Pogaduchy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AlexNotman dnia Październik 01, 2015, 10:44:30 »
Zauważyłem, że zdecydowana większość tych, którzy na różnego rodzaju serwisach osiągają wysoki yield na bazie co najmniej kilkuset betów - gra wysokie kursy. Do niedawna brałem także te ok. 2.0, ale dam sobie spokój. Faworyci zawodzą zdecydowanie częściej niż mógłbym przypuszczać, a gdy już typ wejdzie, to nie podbije yield w oczekiwanym przeze mnie stopniu. Prowadzę dwa odrębne typy statystyk i te, gdzie gram wyłącznie wysokie kursy (rzędu 3-4 - rzadziej, powyżej 6 - najczęściej) charakteryzują się dużo lepszymi wynikami. Zdecydowanie częściej zdarza się przeszacowany kurs na underdoga aniżeli faworyta. Ponadto domyślam się, że spory wpływ ma tutaj psychologia tłumu, kursy na faworytów zbijane są poniżej realnego prawdopodobieństwa.

Nie wiem jeszcze, jak to wszystko dokładnie działa. Z uwagi na zainteresowania związane z prawdopodobieństwem wiem, że potrzebowałbym kilkutysięcznej bazy betów dla każdego rodzaju założenia, żeby posprawdzać wszystkie teorie. Jak wspomniałem wcześniej, na chwilę obecną przychylam się do opcji gry krótko przed spotkaniem, żeby osiągnąć kurs wyższy niż closing odds. Ale - co ciekawe - gdy arb'owałem, bez znaczenia było dla mnie, kiedy łapałem arb, a mimo wszystko zysk lądował zdecydowanie częściej po stronie soft bookie.

Na chwilę obecną, odkąd rozpocząłem testy, w ciągu ok. 2 tygodni zrobiłem ponad 600 betów, yield lekko ponad 20%. Jeśli drugie tyle da choćby i połowę obecnego - będę więcej niż zadowolony.
27
Rozmowy o surebetach / Odp: Pogaduchy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piciu18 dnia Wrzesień 29, 2015, 17:29:53 »
Podane przeze mnie 7% to zysk jaki osiągnąłbym gdybym grał zakłady z yobetit jako valuebet (nie dogrywając zakładów u innych buków). A obliczyłym to na podstawie ruchów na koncie yobetit od zeszłego roku ((wypłaty - wpłaty) / suma stawek).
Nie chodziło mi o jeden konkretny zakład.
Niestety kursy na yobetit nie są notowane przez cały dzień więc nie ma szans zagrania chwilę przed meczem i porównania do betfair.
28
Rozmowy o surebetach / Odp: Pogaduchy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AlexNotman dnia Wrzesień 29, 2015, 16:59:20 »
Mógłbyś wyjaśnić, jak to liczysz? Weźmy chociażby wspomniany Crewe - Southed. 2.23 u soft i 1.82 na dafabet. Surebet 0.21%. Piszesz o 7% jako valuebet. Ja dotychczas rozumiałem procent owego surebeta jako procent valuebeta.

Ja gram następująco: szukam kursów (najlepiej krótko przed spotkaniem, żeby mieć pewność, iż biorę zawyżony o tyle, o ile chcę), które są o co najmniej 5% wyższe aniżeli Lay na Betfair. Wychodzę z założenia, iż kursy na BF są w większości przypadków wystawione zgodnie z prawdopodobieństwem, także stosując się do w.w. zasady długofalowo powinienem wychodzić na plus właśnie o tę daną procentową różnicę. I ja liczyłem owe 5% przewagi jako 5% valuebet. W którym momencie czegoś nie rozumiem?
29
Rozmowy o surebetach / Odp: Pogaduchy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piciu18 dnia Wrzesień 29, 2015, 16:37:01 »
O czym zapomniałem: na moją logikę, biorąc non stop zawyżone o 10% kursy, długofalowo powinno się być na plus właśnie ok. 10%. U Ciebie próba jest już spora, także można spytać czy bierzesz (średnio) arby ok. 7% czy po prostu wynik jest dużo lepszy niż powinien być?
Wystawiane przez nich arby są zwykle na 0.2 - 0.6%, ale jako valuebet dałoby to 7% zysku. 
Taki przykład tego co dzisiaj wypuszczają:
- Crewe Alexandra vs Southend United Typ: 2 Kurs: 2.23 (maksymalnie 2.1 w tamtym momencie u innych buków), jako surebet 0.21% (przeciwko 1.82 na dafabet)
- Al Hilal vs Al ahli Dubai Typ: 1 Kurs: 1.66 (1xbet miał wtedy 1.67, średnia na rynku 1.59), jako surebet 0.33% przeciwko zakładom na pinnacle
- IFK Varnamo vs Ostersunds FK Typ: 2 Kurs: 2.05 (maksymalnie wtedy 1.95), jako surebet 0.25% (przeciwko 1.962 na pinnacle)

Było tego więcej ale pisać nie ma sensu. Jak widać są to konkretne valuebety i niziutkie surebety zarazem. Apropos Tempobet, kiedyś założyłem tam konto ale wpłaty przyjąć nie chcieli. Z bukmacherów, którzy wyrzucają valuebety marathonbet być może by się sprawdził. Grając tam surebety wpadał ekspresowy ban, ale od kiedy gram tam od czasu do czasu zakład wiązany z yobetit to jeszcze limitu nie dostałem.
30
Rozmowy o surebetach / Odp: Pogaduchy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AlexNotman dnia Wrzesień 29, 2015, 15:46:36 »
Jedyne, przy czym miałem pewne wątpliwości, a co zostało poruszone na forach arbingu jest kwestia pt.: "arbing jest praktycznie pewnym sposobem, przy valuebetach możesz trafić na dłuższą serię i znacznie uszczuplić swój bankroll, jeśli nie - przegrać zupełnie". Owszem, jednakże trzymając się w.w. logiki mógłbym w ogóle dać sobie spokój z bukmacherką, wszakże zawsze istnieje szansa na serię rozbijającą bankroll. Na tę chwilę zastanawiam się, jaki procent budżetu przeznaczyć na valuebety. Na tyle wysoki, żeby gra warta była poświęconego czasu, a jednocześnie na tyle niski, żeby zminimalizować ryzyko. Owszem, bardzo dużo zależy od granych kursów (=wyższa lub niższa szansa na dłuższą serię, zanim "wyrówna" na naszą korzyść), dlatego wciąż nad tym pracuję.

Yield na poziomie 7% jest więcej niż dobry, w ciemno brałbym. Szczególnie na całkiem przyzwoitej próbie 4k. betów. Obserwuję typerów na Oddsportal i są tacy, którzy przekraczają 10% powyżej 10k-20k betów, a to już kosmos jak dla mnie. Szkoda, że nie ma możliwości gry u bukmacherów, którzy notorycznie oferują potężnie zawyżone kursy (chociażby Chance.cz), a do innych strach wpłacać jakiekolwiek pieniądze, gdy poczyta się opinie (Tempobet).

Zastanawiałem się (w sumie w dalszym ciągu zastanawiam się), jakie bety (kursy) byłyby najkorzystniejsze, ale dochodzę do jednego wniosku: nie ma to znaczenia. Jeśli bierzemy kurs, który został znacznie (>5%, 10%) zawyżony w stosunku do kursu odpowiadającemu rzeczywistemu prawdopodobieństwo, długofalowo będziemy do przodu. Przynajmniej nie widzę innej możliwości.

Edit.
O czym zapomniałem: na moją logikę, biorąc non stop zawyżone o 10% kursy, długofalowo powinno się być na plus właśnie ok. 10%. U Ciebie próba jest już spora, także można spytać czy bierzesz (średnio) arby ok. 7% czy po prostu wynik jest dużo lepszy niż powinien być?
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10