Serwisy alertowe

BetBurger | Live and Pre-game surebets

Autor Wątek: Oznaczenia asianów  (Przeczytany 4992 razy)

tpieczka

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +1/-0
Oznaczenia asianów
« dnia: Wrzesień 08, 2013, 12:24:32 »
witam

Czy pk +0.5 and +1 to to samo co AH +0.75
Zrzut w załączniku.

I jeszcze siatkówka AH
1.  - 17.5 OT
2.  + 18.0 OT

Bo się złapałem dzisiaj i wczoraj na tym

piciu18

• Administrator
  • Full Member
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Oznaczenia asianów
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2013, 14:16:44 »
Czy pk +0.5 and +1 to to samo co AH +0.75
Trochę zamieszałeś w pytaniu. Handicap '+0.5 and +1' = +0.75
Pk natomiast oznacza handicap zero. Jeśli więc mamy handicap 'pk and +0.5' wtedy jest to jednoznaczne z handicapem +0.25
Krótko wytłumaczę  np.handicap +0.75 oznacza że połowę stawki obstawiasz z handicapem +0.5, a połowę z handicapem +1, dlatego też czasem spotykane jest oznaczenie '+0.5 and +1'. Co więcej u bukmachera 10bet zakład taki rodzaj handicapu zobaczysz w rozliczeniach jako dwa osobne zakłady za połowę stawki.

I jeszcze siatkówka AH
1.  - 17.5 OT
2.  + 18.0 OT
A tutaj raczej koszykówka niż siatkówka. OT oznacza że dogrywka ('overtime') jest wliczona. Dodatkowo jest to zakład typu "middle". Jeśli pierwsza drużyna (ta z handicapem -17.5) wygra mecz różnicą 18 punktów wówczas pierwszy bukmacher wypłaci tobie wygraną, a drugi bukmacher zwróci tobie stawkę więc będziesz kilkadziesiąt procent do przodu. Niby wydaje się to mało prawdopodobne, ale trafiałem już middle w koszykówce.

tpieczka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2013, 15:30:11 »
Witam

Jasne, z tym pk się rozpędziłem :), bardziej mnie zastanowiła zależność czy jedno z drugim zagra. Inaczej ,czy obstawienie tego jest bezpieczne.
Napotykam sporo błędów w surebet.com dlatego czasem odpuszczam kilka dobrych okazji w ciągu dnia bo nie jestem pewien czy to mnie nie położy.
I owszem spotkałem się już w 10bet z rozłożeniem stawki (po połowie) - ciśnienie miałem przez kilka minut jak na prasie hydraulicznej - bo nie wiedziałem czemu to podzielili.

Co do pkt. 2  to na stronie znalazło +17.5  i u drugiego - 17.5 ale jak wszedłem na któryś z nich (link) to pokazało się + albo - 18 dlatego spasowałem bo nie wiedziałem co jest grane.

Pozdrawiam

tpieczka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2013, 10:28:33 »
Skąd wiedzieć czy w pinnacle  jest wliczony czas ew. dogrywki ? zdj w załączniku.  W innych pisze jasno.

piciu18

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2013, 10:41:19 »
Gdybyś zajrzał do regulaminu Pinnacle to byś wiedział że w koszykówce zawsze wliczona jest dogrywka. W sumie chyba ciężko znaleźć bukmachera gdzie dogrywki nie wliczają.

tpieczka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2013, 15:48:12 »
Czym się różni OU +- 0.5   a +- 0.75 ???

piciu18

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2013, 17:36:02 »
Jak już wyżej pisałem te ćwiartkowe handicapy czy też UO oznaczają że obstawiasz po połowie stawki na sąsiednie handicapy. W tym przypadku jeśli postawisz 100zł to 50zł pójdzie jako UO 0.5 i 50zł jako UO 1.
Jeśli więc obstawiasz zakłady U0.5 i U0.75, to w przypadku jednej bramki zakład U0.5 jest całkowicie przegrany natomiast zakład drugi jest w połowie przegrany, a druga połowa zostaje zwrócona na konto.

Zasada rozliczania Under/Over jest podobna do rozliczania handicapów, różnica jest tylko taka że zamiast różnicy bramkowej typuje się ilość bramek. Tutaj też może się przydać wrzucona przeze mnie ściąga do handicapów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2013, 18:07:04 wysłana przez piciu18 »

tpieczka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2013, 19:39:23 »
Witam

Czy over 0.5 for 2 team i under 0.5 for 2 team oznacza, że zakład jest o to czy drużyna nr 2 strzeli lub nie strzeli chociaż 1 bramkę w spotkaniu ?

piciu18

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2013, 20:17:44 »
Dokładnie o to chodzi.