Serwisy alertowe

BetBurger | Live and Pre-game surebets

Autor Wątek: Limity, blokady,bankructwa, lipne zakłady ?  (Przeczytany 8041 razy)

havranek

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Limity, blokady,bankructwa, lipne zakłady ?
« dnia: Listopad 24, 2013, 22:46:19 »
Cześć. Powiedzmy że jestem w miarę dobry z matmy, powiedzmy że już trochę żyję na tym świecie aby dojść do wniosku że nie ma czegoś takiego jak easy money...no i powiedzmy że lubię sobie czasem postawić na jakiś mecz żeby się lepiej kibicowało. Arbitraż jest mi znany na rynku giełdowym i wiem jak działa także z ogarnięciem tematu arbitrażu pomiędzy firmami bukmacherskimi nie miałem problemu, no ale jak tak na to patrzę to coś mi to za łatwo wygląda. W związku z tym mam pytanie - gdzie tkwi haczyk ? CZy są to
A) limity - poprzez limit rozumiem że nie dostanę zielonego światła na postawienie na pojedynczy zakład więcej niż np 100E
B) blokady - bukmacher blokuje mi mozliwosc zawierania zakladu (bo taki ma widzimisie)
C) bankructwa - w sieci jest dostepny ranking i rating firm bukmacherskich. Czy przesylanie pieniedzy do bukmacherów z ratingu w przedziale D-F wczesniej czy pozniej konczy sie utratą wszystkich zgromadzonych tam srodkow?
D) lipne zakłady - czyli stawiam bo cos super wyglada a tu sie "za pic dwunasta" okazuje ze to lipa i zaklad jest anulowany?
Pewno są i inne zagrozenia - będę bardzo wdzięczny na podzielenie się i odpowiedz na moje pytania.

pzdr
Michał

piciu18

• Administrator
  • Full Member
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Limity, blokady,bankructwa, lipne zakłady ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2013, 21:48:52 »
Cześć. Powiedzmy że jestem w miarę dobry z matmy, powiedzmy że już trochę żyję na tym świecie aby dojść do wniosku że nie ma czegoś takiego jak easy money...no i powiedzmy że lubię sobie czasem postawić na jakiś mecz żeby się lepiej kibicowało. Arbitraż jest mi znany na rynku giełdowym i wiem jak działa także z ogarnięciem tematu arbitrażu pomiędzy firmami bukmacherskimi nie miałem problemu, no ale jak tak na to patrzę to coś mi to za łatwo wygląda. W związku z tym mam pytanie - gdzie tkwi haczyk ? CZy są to
A) limity - poprzez limit rozumiem że nie dostanę zielonego światła na postawienie na pojedynczy zakład więcej niż np 100E

Tak są limity, pojawiają się czasem po kilku zakładach, czasem po kilku miesiącach gry. Wydaje się że zależy to od tego jak bardzo twoja gra przypomina 'naturalną' grę. (stawianie popularnych zakładów a nie mało znanych lig itp)

B) blokady - bukmacher blokuje mi mozliwosc zawierania zakladu (bo taki ma widzimisie)

Bukmacher może stopniowo obniżać limit aż dojdzie do zera. Zdarzyło mi się raz w youwin.

C) bankructwa - w sieci jest dostepny ranking i rating firm bukmacherskich. Czy przesylanie pieniedzy do bukmacherów z ratingu w przedziale D-F wczesniej czy pozniej konczy sie utratą wszystkich zgromadzonych tam srodkow?

Wydaje się że to nie jest groźne, no chyba że będziesz zakładał konta u bukmacherów z oceną E czy F. Surebetów raczej nikt nie gra u egzotycznych bukmacherów, poza tym większość serwisów alertowych skupia się na 20-30 bukmacherach.

D) lipne zakłady - czyli stawiam bo cos super wyglada a tu sie "za pic dwunasta" okazuje ze to lipa i zaklad jest anulowany?
Pewno są i inne zagrozenia - będę bardzo wdzięczny na podzielenie się i odpowiedz na moje pytania.

Tak mogą się trafić lipne zakłady, ale Ty decydujesz czy je postawisz czy nie. Najczęstszy błąd to stawianie handicapa lub under/over gdzie bukmacher odwrotnie podał kursy. Błąd taki jest zwykle łatwy do wychwycenia.

Podsumowując, to limity powodują że nie jest tak różowo, gdyby nie było limitów pewnie wszyscy z tego forum byliby bardzo bogaci ;)

patriota_pl

• Newbie
  • *
  • Tłumacz RebelBetting na nasz język polski.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2013, 09:07:42 »
Cześć Michał.

Na temat limitów zostało powiedziane dużo. Ja postaram skupić się na czymś, czego nie powiedziano...
Generalnie wiesz, że dostaniesz prędzej czy później limit na koncie. Jednak możemy te utrudnienia sklasyfikować. I tak:

1. Limit na zdarzenie - ilość pieniędzy dostępna do rozdysponowania dla danego zdarzenia. Nie musi być związana z aktywnością gracza zawodowego. Łatwo zaobserwować na przykładzie ruskiego bukmachera Marathon. Ligi egzotyczne są mniej "dotowane".
Dodatkowo, w Marathon zachodzi ciekawa sytuacja. To, że aktualny limit wynosi 100EUR oznacza, że za minutę może wynieść już 500EUR. Dzieje się tak, z racji polityki tego bukmachera. Rotacja limitami jest tam codziennością, co oznacza mniej więcej tyle "kto pierwszy ten otrzyma lepszy limit". Więc czasem warto poczekać na swoją kolejkę;)

2. Limit personalny - stało się, wykryli że stosujesz arbitraż. Może inaczej: bilans twojego konta nie musi być dodatni... Ważne, że nie zachowujesz się jak gracz rekreacyjny stawiający kilka zakładów po kilka EUR. Z reguły mętne tłumaczenia "nasz zarząd, traderzy uznali"... mają tutaj zastosowanie.

3. Limit w postaci zamknięcia konta gracza - musiałeś się bardzo narazić, gdyż dotyczy (ponoć) tylko kilku procent kont. W praktyce, zamknięcie konta może nastąpić bardzo szybko (np. 1 tydzień od otwarcia). Metoda stosowana z lubością przez bukmacherów Angielskich, Irlandzkich. Z Europy kontynentalnej pewnie też się znajdzie;) Mają takie prawo, więc je stosują. A że są to bukmacherzy często występujący w surebetach... Czują się ważniejsi.

Czytasz rankingi SBR, więc wiesz jakich bukmacherów unikać;) Nie zdarzyło mi się, żeby bukmacher uciekł z forsą w tak spektakularny sposób jak zamrożenie jej na moim koncie... Tak jak powiedział Piciu, wybieraj z góry rankingu. Oni często występują w arbitrażu.

Lipne zakłady - tzw. palp, palpable error. Generalnie tobie nie wolno anulować postawionego zakładu. Ew. możesz go odsprzedać ze stratą (bodajże w Bwin czy Gamebookers). Możesz spróbować go również skontrować na giełdzie zakładów. Bukmacherzy mogą w każdej chwili i bez podania przyczyny anulować twój zakład (void).

Mogą również frywolnie nakładać limity na kilka EUR lub nawet zamykać konta. Takie z nimi życie i musisz to wiedzieć, żeby obliczyć czy cię na to stać. A matematykiem ponoć jesteś dobrym;)

Pozdrawiam.

havranek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2013, 00:53:02 »
Tak...mialem 5 na maturze ,chociaz na pierwszym roku studiow oblalem pierwszy termin...za pewny siebie bylem i poplynąłem na macierzach:) Zawodowo tez mam kontakt z cyferkami takze...czasem trzeba na ryby jechac :) No i niestety jak tak sobie zaczałem skladac do kupy pewne rzeczy to faktycznie zysk z surebet'ow mozna traktowac niestety jedynie jako dodatek do pensji albo jako...tzw szkodliwe:) za godziny spedzone przed monitorem. Mailem w planach zajecie sie tym nawet zawodowo ale...obawiam sie ze to jest niemozliwe - nie ze wzgledu na zasob portfela ale wlasnie ze wzgledu na limity. Proste wyliczenia doprowadzily mnie do konkluzji ze realny zysk z takiego klikania to w zaleznosci od zalozenia sredniego zysku z surebet 700pln dla 1,5% do 1400pln dla 3%. Kwoty te powstaly przy zalozeniu ze dokonuje 5-7 surebetow dziennie czyli 10 14 zakladow prostych na kwote nie wieksza niz 30E. JESLI STAWIAJAC TAKIE KWOTY I TAK DOSTANE LIMITY TO TO JEST WOGOLE O KANT DUPY ROZTRZASC
Druga droga jest taka :
Kilka kont w bukach gdzie nie ma limitow lub sa one rzadkie (podajcie mi takie oprocz pinn i betfair) lub są stałe ale z gory okreslone i  wystepują na zdarzenia a nie na graczy.
Obstawianie na stawkach rzedu 200-300e na zaklad co dla 5 surebet dziennie (tylko czy taka ilosc w ogole jest mozliwa do zlapania przy rentownosci 1,5%) daje zysk rzedu 4-5kpln miesiecznie.

Tak "na oko" to najwiekszą ulomnoscia tej drugiej drogi jest wykrecenie sredniej 5surebets dziennie z rentownoscia 1,5% u bukow gdzie beda przechodzily 200-300e limity....czyli na oko to cala druga droga jest...mocno naciagana :)
Pewno da sie zlapac jeden zaklad na dzien i miesiecznie skoncze z podobnym wynikiem jak droga nr 1. CZyli starczy na dobre wakacje...ale to też coś.

piciu18

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2013, 10:49:38 »
Druga droga jest taka :
Kilka kont w bukach gdzie nie ma limitow lub sa one rzadkie (podajcie mi takie oprocz pinn i betfair) lub są stałe ale z gory okreslone i  wystepują na zdarzenia a nie na graczy.
Pinnacle i betfair w ogóle nie limitują kont, tylko ustalają maksymalne kwoty na zdarzenie. Tak samo wygląda to w Sbobet, Dafabet, i giełdach Matchbook albo Smarkets. W 188bet limit może się przytrafić ale zdarza się to bardzo rzadko.
Niestety szanse zagrania surebeta między tymi bukmacherami są bliskie zera.

pniewy

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2013, 21:56:08 »
Podajcie waszym zdaniem 10 bukmacherów do surbetów , mogą byc wasi.

piciu18

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2013, 23:41:37 »
No to podam moich faworytów.

Bukmacherzy nielimitujący, czyli ci na których opiera się cała ta zabawa: Pinnacle, 188bet, Sbobet
Pozostali limitujący po jakimś czasie: Tipico (w ostatnich miesiącach mój ulubiony, co prawda jadę na limicie 100EUR ale dziw bierze że jeszcze nie zablokowali mi konta biorąc pod uwagę liczbę zagranych tam surebetów), Betfred, William Hill, Sportingbet, Betsson/Betsafe, Unibet/888sport, bet365. Obowiązkowo trzeba też wyciągnąć bonus z bet-at-home, 100EUR piechotą nie chodzi.

qurde1979

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +4/-0
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2013, 19:30:55 »
mam pytanie odnosnie tipico,  jak wyglada weryfikacja oraz czy odliczaja ( tak jak np interwetten skurczybyki, dopiero niedawno to zauwazylem  ) 5% od wygranej z kazdego singla ?

piciu18

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 13, 2013, 22:35:45 »
mam pytanie odnosnie tipico,  jak wyglada weryfikacja oraz czy odliczaja ( tak jak np interwetten skurczybyki, dopiero niedawno to zauwazylem  ) 5% od wygranej z kazdego singla ?

Weryfikacja standardowo, fotki dowodu, rachunku i w przypadku przelewu ze skrilla to też zrzut ekranu ze skrilla, czasem też fotka z dowodem w ręce. Procent nie odliczają.

pniewy

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2013, 16:30:44 »
A w tych bukach grasz kolego w pln i euro,jak tak to napisz jak przeliczasz albo z jakiego programu korzystasz jak masz surka w pln i euro? albo jakieś inne opcje.Pozdrawiam

piciu18

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 14, 2013, 17:18:19 »
A w tych bukach grasz kolego w pln i euro,jak tak to napisz jak przeliczasz albo z jakiego programu korzystasz jak masz surka w pln i euro? albo jakieś inne opcje.Pozdrawiam

Wszystkie konta mam w eur więc nic nie muszę przeliczać.