Serwisy alertowe

BetBurger | Live and Pre-game surebets

Autor Wątek: Skrill - wypłata Euro na konto walutowe  (Przeczytany 9113 razy)

piciu18

• Administrator
  • Full Member
  • Reputacja: +5/-0
Skrill - wypłata Euro na konto walutowe
« dnia: Listopad 06, 2013, 13:33:48 »
Jeden z użytkowników zgłosił problem z wypłatami EUR na konto. Po zgłoszeniu sprawy do Skrill otrzymałem informację:

Skrill podtrzymuje lokalną opcję płatności w Polsce i generalnie wszystkie wypłaty do Polskich banków prowadzone są w PLN. Skoro jednak Pańskie konto bankowe prowadzone jest w EUR, możemy przetwarzać Pańskie wypłaty na to konto w EUR i unikać przewalutowania. W tym celu prosimy o podanie numeru IBAN i SWIFT.

Z góry dziękujemy za współpracę w tej kwestii.

Także wystarczy napisać do supportu że chcecie wypłacać w EUR, podać im dane i po problemie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2013, 13:38:59 wysłana przez piciu18 »

tpieczka

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Skrill - wypłata Euro na konto walutowe
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2014, 18:58:43 »
dostałeś taką odpowiedź bo zapewne masz konto VIP i chyba wtedy jest taka możliwośc. Właśnie się zastanawiam jak wypłacić euro ze skrilla na konto prowadzone w euro w pko tak aby nie przewalutowywali 2x

piciu18

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2014, 00:40:04 »
Tak faktycznie VIP-y mogą wybrać dowolną walutę wypłaty, reszta ma PLN-y. A nie jesteś w stanie sobie wyrobić VIP-a ? Nawet na niewielkich obrotach można przecież wypłacać wszystko od bukmacherów takich jak 188, sbobet czy z giełd co tydzień i wpłacać z powrotem. Do tego jedna wypłata wszystkich środków w Pinnacle, jakieś wypłaty z softbuków i trochę tego się powinno uzbierać. Na VIP-a potrzeba 2k EUR w miesiącu.

Nie posiadając konta VIP chyba tylko wypłata na konto w PLN ma sens. Nigdy jeszcze nie robiłem takiej wypłaty ale ciekaw jestem jak wygląda prowizja za przewalutowanie. Wypłacając złotówki z bankomatu otrzymuję je po wyższym kursie EUR niż dostałbym w kantorze internetowym co mnie cholernie dziwi.

wojokamil

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +0/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2014, 15:47:37 »
Bo skrill bierze kursy stąd http://www.reuters.com/finance/currencies

są to średnie kursy + prowizja 2,99%-4,99% zależnie od waluty.

więc dlatego czasem moze wyjść taniej niz w kantorach.

piciu18

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2014, 19:38:25 »
Coś nie bardzo mi to pasuje. Reuters podaje kurs wymiany 4.1568, kantor internetowy alior ma kurs kupna 4,1442, internetowykantor.pl 4,1417.  Gdy odejmę 2,25 (taki % ma srebrny VIP) od kursu z reuters to wychodzi 4,06 czyli dostałbym o wiele mniej niż w kantorach internetowych, a ja zawsze dostaję więcej...
Przy następnej wypłaci zanotuje sobie godzinę transakcji i sprawdzę dokładnie jak wygląda kurs wymiany. W każdym razie na pewno warto wypłacać kartą gdy posiada się konto VIP.
Orientuje się ktoś jak to wygląda w Neteller ?

wojokamil

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2014, 20:43:02 »
hmm, ciekawe szczerze mowiąc ja mam konto Skrill w PLN, wiec to są info zaczerpnięte z neta. Jak możesz zweryfikuj informacje :)
albo czy nie jest to zalezne od bankomatu?

wklejam cytat z jednego forum
Witam,
skrzywienie zawodowe nakazało mi sprawdzić najkorzystniejsza formę wypłaty środków ze Skrilla i moje uwagi są następujące:

- przy płatnością kartą każdy operator stosuje swój kurs EUR (od 4 zł w terminalach Pekao do 4,15 w innych)
- najgorszy kurs wymiany w bankomatach ma euronet - przy obecnym kursie 3,80!!!
- najlepszy kurs łapię w bankomatach banku spółdzielczego (obecnie 4,15-4,16).

Także koledzy, ważne jest gdzie się Wasze ciężko zarobione pieniądze wybiera, bo jeżeli nie robimy tego w bankomacie z walutą (euronet ma tylko w Wawie) to różnica na wybranych 1000 zł pomiędzy euronetem a np. bankiem spółdzielczym to 22 EUR.

co do netellera

jak wynika stąd http://www.neteller.com/pl/vip-pl/ zależnie od posiadanego vipa koszt karty od 0 do 13usd (rocznie?) opłata za konwersję waluty od 1,25% - 2,95% + Wszystkie wypłaty z bankomatów z użyciem karty Net+ Prepaid MasterCard obciążane są opłatą 6 USD (lub równowartość w innej walucie np. 4EUR https://help-pl.neteller.com/app/answers/detail/a_id/3427/related/1).

co ciekawe rezygnacja z kart neteller też jest płatna, w Skrillu jest tak samo?

Edit: co do skrilla:

Jeśli Pańskie konto Skrill i przedpłacona karta Skrill MasterCard prowadzone są w walucie USD, ewentualne przewalutowanie płatności POS lub wypłaty z bankomatu za pomocą karty w innej walucie nie zostanie przeprowadzone przez Skrill, ale przez MasterCard według stosowanych przez MasterCard kursów wymiany walut. Prosimy zauważyć, iż te kursy mogą zostać sprawdzone bezpośrednio u MasterCard (przykładowo kursy są oficjalnie publikowane na stronie internetowej MasterCard).

Pragniemy również potwierdzić, iż w przedstawionej powyżej sytuacji opłata 2.99% za przewalutowanie wymieniona w sekcji „Opłaty" naszej strony internetowej nie zostanie nałożona. Taka opłata jest jedynie nakładana, gdy przewalutowanie jest przeprowadzone przez Skrill tj. w ramach naszego systemu.

wiec jesli karta w tej samej walucie co konto nie ma oplaty 2,99%. zobacz kursy mastecarda jeszcze przy sprawdzaniu ;) https://www.mastercard.com/plp/klienci-indywidualni/currency-conversion.html
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2014, 20:54:50 wysłana przez wojokamil »

piciu18

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2014, 21:54:06 »
Po wklejonym cytacie jestem pewien że podane kwoty to te sugerowane przez bankomat. Kiedy wypłaca się z konta w EUR część bankomatów zadaje pytanie czy chcesz wypłacić po "Gwarantowanym kursie 3,80" czy chcesz wypłacać w ciemno. Ten kurs gwarantowany jest zależny od bankomatu i zawsze jest żenująco niski, wątpię żeby ktoś się na to decydował. Ja zwykle wypłacam w PKO, czasem w Euronecie, kurs wymiany jest taki sam. Czyli faktycznie stosowany jest kurs MasterCard, nie ma co ukrywać jest on bardzo dobry. Dodatkowo wypłacać można w każdym bankomacie. Opłaca się więc prowadzić konto w EUR i wypłacać złotówki w bankomatach.
Nie wiem nic o kosztach rezygnacji z karty, póki co nic takiego do głowy mi nie przychodzi. Kartę jako VIP mam za darmo. Jak już gdzieś pisałem zrobić VIP-a nie problem, wystarczy często wypłacać i wpłacać pieniądze przede wszystkim u azjatów i na giełdach.

wojokamil

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2014, 09:46:36 »
Więc podsumowujmy zamykając jednocześnie temat.

Skrill (konto standard w tej samej walucie karta i konto)
1,8 EUR prowizja za wypłatę z bankomatu + kurs walut (do wyboru: "nieznany" czyt. Mastercard lub gwarantowany zależny od bankomatu i banku czyt. zaniżany.)

Skrill (konto standard w rożnych walutach karta i konto)
prowizja za przewalutowanie (2,99%-4,99% zależnie od walut) + 1,8 EUR prowizja za wypłatę z bankomatu + kurs walut (do wyboru: "nieznany" czyt. Mastercard lub gwarantowany zależny od bankomatu i banku czyt. zaniżany.)

Skrill VIP (różne waluty)
prowizja za przewalutowanie (w zależności od poziomu VIPa 1,79%-3,49%) + kurs walut (do wyboru: "nieznany" czyt. Mastercard lub gwarantowany zależny od bankomatu i banku czyt. zaniżany.)

Skrill VIP (te same waluty)
kurs walut (do wyboru: "nieznany" czyt. Mastercard lub gwarantowany zależny od bankomatu i banku czyt. zaniżany.)